author تماس با ما: 65508341

مقايسه آگهی ها

خرید ملک در اندیشه

برای خرید ملک در اندیشه و اطلاع از قیمت آپارتمان با مشاورین مسکن پارس تماس بگیرید

 یکی از شهرهای استان تهران در ایران است. این شهر در بخش مرکزی شهرستان شهریار قرار دارد. این شهر دارای ۶ فاز می‌باشد و در ۲۰ کیلومتری تهران، ۳ کیلومتری شمال غربی شهریار و ۷ کیلومتری جنوب شرقی کرج قرار دارد. فاز دو سه چهار و پنج شهر اندیشه بر اساس قوانین جدید شهرسازی طراحی و ساخته شده‌است. در ابتدا شهر اندیشه به عنوان کنترل کنندهٔ سر ریز جمعیت کلانشهر تهران شروع به ساخته شدن کرد؛

و در حال حاضر در جهت تجاری سازی پیش رفته‌است. همچنین از لحاظ فرهنگی، هنری و ورزشی نیز شهری پیشتاز در غرب استان تهران می‌باشد. بازار ایرانی اسلامی اندیشه که به سبک میدان نقش جهان اصفهان ساخته شده‌است، یکی از بزرگترین مکان‌های تجاری و تفریحی آن می‌باشد

آب و هوا

اگرچه از لحاظ جغرافیایی این شهر در محدوده اقلیم گرم و خشک قرار دارد لاکن مجاورت آن با کوهپایه های جنوبی البرز و قرار داشتن آن در مسیر بادهای معروف شهریار  علاوه بر آن که منجر به آن شده که در اغلب ایام سال از هوای پاک و مطبوعی برخودار باشد همچنین در بسیاری از روزهای بهار و تابستان و بخشی از پاییز، وزش بادهای مذکور که از روی کشتزارهای استانهای البرز و قزوین عبور می کنند لطافت و خنکای مطبوعی در هوای شهر ایجاد می کنند.

بنابر این تا حدودی آب و هوای آن ییلاقی می باشد. البته در موارد محدودی که سکون هوا پیش می آید نفوذ گرد و غبار معادن ماسه (واقع در شرق اندیشه) و حتی بعضا بوی آزاردهنده کارخانه آسفالت سازی وضعیت ناهنجاری پدید می آورد.

زیر ساختها

علی رغم جدید بودن شهر از لحاظ اغلب زیر ساختها وضعیت نسبتا مناسبی وجود دارد.
۱- تمامی معابر فعال شهر جدول کشی و آسفالت می باشد.
۲- در تمام نقاط آب، برق، گاز و تلفن وجود دارد. (قبلا مشکل فشار آب وجود داشت لیکن اکنون این مشکل کاهش یافته است)
۳- آنتن دهی همراه اول و ایرانسل مناسب است.
۴- اینترنت به صورت دایال آپ،ADSL ، بیسیم و وایمکس در دسترس می باشد اما هزینه اینترنت پرسرعت نسبت به کرج و تهران گران است.
۵- مهمترین کمبود  زیر ساختی شهر راههای ارتباطی با تهران می باشد. ارتباط مستقیم با مترو وجود ندارد. علی رغم چهار بانده شدن جاده ارتباطی با تهران (محور چیتگر- شهریار)، هنوز در شروع و پایان ساعات کاری ترافیک سنگین مشاهده می شود. البته پروژه شش  بانده کردن  این محور و ایجاد تقاطع غیر همسطح در مهمترین گلوگاه آن در حال اجرا است و همچنین برنامه اتصال بزرگراه شش بانده شهریار- کرج به اتوبان تهران – کرج در محل گرمدره نیز در حال پیشرفت می باشد.

خرید ملک در اندیشه |‌ امکانات روبنایی

۱- مدارس عمدتا دولتی و تقریبا به تعداد مورد نیاز
۲- پارکها و فضای سبز و وسایل ورزشی در همه نقاط شهر و زمینهای ورزش فنس دار و زمینهای بازی کودکان در عمده نقاط وجود دارد.
۳- تعداد زیادی ورزشگاه با فضای سرپوشیده و رو باز و باشگاه ورزشی و دو استخر سرپوشیده عمدتا در فاز سه
۴- مراکز پستی و مخابراتی و خدمات دولت الکترونیک
۵- تعداد محدودی شعب بانکهای دولتی (ملی، صادرات، مسکن، رفاه، تجارت) که از نظر خدمات بانکی خصوصا در فازهای ۴ و ۵ کمبود وجود دارد.
۶- چهاردرمانگاه شبانه روزی، چند مرکز بهداشت و چند آزمایشگاه پزشکی، پنج داروخانه که یکی شبانه روزی است. اما فقط تعداد محدودی مطب های خصوصی بالاخص پزشکان متخصص وجود دارد و در این مورد کمبود محسوسی مشاهده می شود. به علاوه نبود بیمارستان و خدمات پیشرفته پزشکی محسوس است.
۷- میادین میوه و مواد خوراکی و بهداشتی در اکثر مناطق
۸- تعداد پرشماری از مراکز تجاری محلی، منطقه ای و مرکزی که اکثرا با امکانات کامل آماده بهره برداری شده اند لاکن هنوز بخشی از آنها بلا استفاده هستند.
۱۰- چند کتابخانه و فرهنگ سرا
۱۱- یک پاسگاه انتظامی
۱۲- دو ایستگاه آتش نشانی
۱۳- یک سینمای دو سالنه و یک سینمای چهاربعدی
۱۴- عمده مناطق دارای مسجد هستند
۱۵- یک مجتمع خدمات صنعتی و گارگاهی (در این مورد کمبودها و نقایص محسوسی وجود دارد)
۱۶- علاوه بر یک پمپ بنزین و سه جایگاه گاز داخلی تعداد کافی پمپ بنزین در اطراف شهر وجود دارد و از این بابت نسبتا وضعیت مناسبی برقرار است.

خرید ملک در اندیشه | شهرسازی

از آنجا که این شهر بر اساس طراحی و برنامه ریزی کارشناسان شهر سازی تاسیس گردیده است لذا در ساختار آن عمده ملاحظات یک شهر مدرن طبق استانداردهای جدید شهر نشینی در نظر گرفته شده است. بخشی از این ملاحظات به شرح ذیل است:

۱-  عدم تداخل کاربری های گوناگون مانند مسکونی، تجاری، اداری، ورزشی، درمانی، آموزشی، کارگاهی و … در یکدیگر (متاسفانه اخیرا در موارد محدود و ظاهرا با انگیزه کسب درآمد شهر داری شروع به تخلف از این اصل نموده است)
۲ – امتناع از ایجاد معابر خودرویی متقاطع (به شکل موزاییکی) در مناطق مسکونی جهت کاهش انگیزه تردد برای خودروهای گذری و افزایش امنیت و آرامش مناطق مسکونی. شبکه کوچه ها و خیابانهای فرعی در مناطق مسکونی اغلب به نحوی طراحی شده که از عبور خودروهای نا مرتبط با ساکنین و از سرعت گرفتن خودروها پیشگیری شود (مثلا با ایجاد قوس، بن بست و پیچیدگی در شبکه معابر فرعی).
۳ – خیابانهای اصلی دارای عرض ۲۴ تا ۶۰ متر می باشند و همه خیابانهای اصلی و فرعی دارای پیاده روی مناسب (به عرض ۳ تا ۱۵ متر) هستند. در طول پیاده روهای عریض فضای سبز وسیع و بعضا نیمکت منظور شده است.
۴ – تعداد زیادی پارکینگ عمومی رایگان در مجاورت اماکن پر مراجعه وجود دارد. (البته در این مورد اخیرا کمبودها و موارد عدول و غفلت از استانداردها مشاهده می شود)
۵ – اغلب کوچه ها کمتر از ۱۰۰ متر طول دارند و کوچه های دارای بیش از ۵۰ واحد مسکونی (خانوار) نادر می باشد.
۶ – امتناع از ایجاد اماکن مسکونی نامتقارق و گوناگون در کنار یکدیگر. امتناع از تداخل مناطق ویلایی و آپارتمانی. امتناع از مجاورت ساختمانهای با طبقات یا اندازههای متفاوت در کنار یکدیگر (متاسفانه اخیرا شاهد شروع به نقض محدود این مورد توسط شهر داری هستیم – احتمالا با انگیزه کسب درآمد)
۷-  ایجاد تنوع مناسب در اماکن مسکونی برای سلیقه ها و درآمدهای مختلف (از ویلاهای یکصد متری تا چند صدمتری و از آپارتمانهای یک خوابه تا سه خوابه)
۸ – جهت افزایش امنیت و انضباظ، اکثر آپارتمانهای مسکونی در مجتمع های مسکونی (دارای محوطه محصور) قرار دارند. اکثریت این مجتمع ها نیز دارای نگهبانی و هیات مدیره هستند.
۹ – ایجاد بلوکهای منطقه ای با تراکم جمعیتی کم، متوسط و زیاد با توزیع نسبتا مناسب در سطح شهر.
۱۰ – رعایت نسبتا مناسب استانداردهای ساختمانهای مسکونی: منازل مسکونی عموما از نور گیر و تهویه مناسب برخوردار بوده (اغلب از دو طرف و بعضا از سه طرف با فضای باز در ارتباط هستند و استفاده از پاسیو برای نورگیر ندرتا در بعضی ویلاها مشاهده می شود). برخورداری از تراس، انباری و پارکینگ (حد اقل به صورت غیر مسقف) عمومیت دارد. واحدهای دارای زیر بنای کمتر از۱۰۰ متر در اقلیت و کمتر از دو خواب کمیاب هستند.
۱۱ – توزیع مناسب و نسبتا یکنواخت اماکن تجاری ورزشی و درمانی در سطح شهر (البته در این مورد تا تحقق کامل برنامه ها فاصله چند ساله وجود دارد)
۱۲- خوشبختانه تاکنون تخلفات ساختمانی (اتاق،پذیرایی یا آشپزخانه بدون پنجره، کاهش مساحت مشاعات، حذف پارکینگ، تجاوز به معابر، …) جهت افزایش مساحت فضاهای مسکونی رواج نداشته است.
۱۳- خوشبختانه هنوز لازم به یک طرفه شدن هیچ خیابانی نشده است.
۱۴ – اما در مکان یابی مراکز تجاری اصلی متاسفانه یک اشتباه طراحی بزرگ بروز نموده است. به جای ایجاد امکان دسترسی آسان به معابر اصلی، آنها را بر خیابانهای اصلی و بدتر از آن در طرفین خیابان قرار داده اند. لذا (همانند شهرهای سنتی) روند فزاینده اختلال در تردد خیابانهای اصلی و افزایش خطرات عبوراز آنها کاملا مشهود است.

محلات اندیشه

فاز ۱

فاز یک اندیشه دارای اصول شهرسازی سنتی است. همچنین این فاز زیر نظر شهرداری شهر جدید اندیشه نیست و به عنوان ناحیهٔ یک شهرداری شهریار شناخته می‌شود.  از سال ۱۳۶۷ به بعد، واگذاری قطعات زمین در متراژهای پانصد و هزار متری به فرهنگیان شاغل در آموزش و پرورش آغاز گردید، اما طی سالهای اخیر روند رو به رشد جمعیت مهاجر به اندیشه سبب شده‌است تا زمینها و منازل مذکور از حالت ویلایی سابق به شهرکی آپارتمان ساز جهت سکونت جمعیت رو به رشدش تبدیل گردد. شما می‌توانید برای خرید ملک در اندیشه فاز ۱ با مسکن پارس تماس حاصل فرمایید.

فاز ۲

طراحی این فاز در زمینی به مساحت ۱۲۰ هکتار از سال ۱۳۷۰ آغاز و قطعات آن در دوبخش ویلایی و آپارتمانی از سال ۱۳۷۱ به متقاضیان واگذار شد. فاز ۲ فاصله نسبتاً زیادی با سایر فازها دارد. شما می‌توانید برای خرید ملک در اندیشه فاز ۱ با مسکن پارس تماس حاصل فرمایید.

فاز  ۳

فاز ۳ اندیشه در سال ۱۳۷۰ در زمینی به مساحت ۳۶۰ هکتار طراحی و بر اساس کاربری مصوب در مراحل مختلف واگذار شده‌است. این فاز بر اساس اسلوب شهرسازی جدید ساخته شده و از نظر دارا بودن زیر ساخت‌های شهری، شرایط بسیار بهتری نسبت به فاز ۱ دارد. در این فاز مجتمع بزرگ تجاری نگارستان به بهره‌برداری رسیده و از پر بازدیدترین و شیک‌ترین مکانهای خرید در اندیشه می‌باشد. در فاز ۳ یک سینما نیز وجود دارد. شما می‌توانید برای خرید ملک در اندیشه فاز ۱ با مسکن پارس تماس حاصل فرمایید.

فاز ۴

مساحت این فاز ۳۳۰ هکتار بوده که از سال ۱۳۷۵ آماده‌سازی اراضی و واگذاری آن آغاز گردید. فاز ۴ متصل به فاز ۳ است و تداومی است بر روند گسترش فاز ۳ که در کنار جاده کرج- شهریار واقع شده‌است. بازار بزرگ ایرانی اسلامی که به عنوان نماد [ [معماری ایرانی]] و به سبک نقش جهان اصفهان طراحی شده‌است، در این فاز قرار دارد. همچنین مجتمع تجاری و اداری ارغوان که با مساحت زمینی بالغ بر ۴۲۰۰ متر مربع و زیربنای حدود ۴۸۰۰۰ متر مربع، به صورت مشارکت با بخش خصوصی در فاز ۴ اندیشه، در آذر ماه سال ۹۲ افتتاح شده‌است. شما می‌توانید برای خرید ملک در اندیشه فاز ۱ با مسکن پارس تماس حاصل فرمایید.

فاز ۵

مساحت این فاز ۱۹۴ هکتار است. فاز ۵ در کنار جاده کرج- شهریار در قسمت شمالی فاز ۴ شکل گرفته‌است. مانند سایر فازها دارای مجتمع‌های تجاری، مدارس، فرهنگسرای سعدی و مسجد است. خانه‌های مسکونی در این فاز به دو صورت آپارتمانی و ویلائی، با متراژ بالاتر ساخته شده‌است و محله‌های آن به نسبت فاز ۱ و ۳ و… دارای فضای آرامتری است. شما می‌توانید برای خرید ملک در اندیشه فاز ۱ با مسکن پارس تماس حاصل فرمایید.

فاز ۶

این فاز به مساحت ۴۰۰ هکتار می‌باشد که عمده زمین‌های آن در مالکیت بخش خصوصی می‌باشد که تا کنون شهرداری مجوز ساخت نداده‌است. شما می‌توانید برای خرید ملک در اندیشه فاز ۱ با مسکن پارس تماس حاصل فرمایید.

نقش جهان اندیشه فاز 4
نقش جهان اندیشه فاز ۴

برای اطلاع از قیمت انواع آپارتمان و مسکن و خرید ملک در اندیشه با مشاورین مسکن پارس تماس حاصل فرمایید

img

maskanpars

  پست‌های مرتبط

  جزئیاتی که باید در هنگام خرید ملک به آن‌ها توجه کنید

  در هنگام خرید ملک ، مشتریان باید به چند نکته بسیار دقیق...

  ادامه مطلب
  maskanpars
  توسط maskanpars

  بازار نقش جهان اندیشه فاز ۴

  بازار نقش جهان اندیشه فاز 4 ؛ بازار بزرگ ایرانی اسلامی/...

  ادامه مطلب
  maskanpars
  توسط maskanpars

  قیمت مسکن در سال ۹۸ / پیش‌بینی اجاره‌ بهای مسکن

  پیش‌بینی اجاره‌بهای مسکن / کوچ از تهران چقدر محتمل است؟

  ادامه مطلب
  maskanpars
  توسط maskanpars

  پیوستن به گفتگو