author تماس با ما: 65508341

مقايسه آگهی ها

جزئیاتی که باید در هنگام خرید ملک به آن‌ها توجه کنید

جزئیاتی که باید در هنگام خرید ملک به آن‌ها توجه کنید

در هنگام خرید ملک ، مشتریان باید به چند نکته بسیار دقیق و ریز توجه داشته باشند. نکاتی که شاید توجه داشتن به آن‌ها به نفع خریدار باشد، زیرا خرید از روی کنجکاوی و بدون تحقیق، می‌تواند عواقب بد و غیر منتظره‌ای را برای شما به همراه داشته باشد. در این مقاله ما سعی کرده‌ایم که موارد مهم در هنگام خرید و فروش مسکن را برای شما شرح دهیم،‌ همچنین برای دریافت مشاوره می‌توانید با مشاورین مسکن پارس تماس حاصل فرمایید:

به فضای رو به روی درب خانه توجه داشته باشید

خرید ملک
خرید ملک

درب جلویی خانه، اولین نقطه‌ای است که خریدار به جزئیات خانه توجه می‌کند. آیا رنگ در تراشیده شده است؟ آیا وسایل روشنایی ساختمان اسیر تار‌های عنکبوت شده‌اند؟ بدون شک، سرنوشت معامله‌ای که در جریان است، با همین یک نقطه می‌تواند به مرحله نهایی شدن برسد، یا به سادگی مشتری خانه را بپراند. چگونه؟ جواب این است که مشتری با اولین نگاه به فضای جلوی درب خانه، به سادگی می‌تواند امیدوار و یا حتی نا امید شود. پس مواظب باشید که مشتری در اولین نگاه از معامله نا امید نشود! الیزابت لوشس، مشاور املاک معروف و موفق خارجی، شدیدا به رعایت کردن این نکات توصیه می‌کند.

 

سعی کنید فضارا با بوی خوب معطر کنید!

خرید ملک
خرید ملک

هر خانه‌ای، برای خودش عطر و بویی دارد. این بو چه بد باشد و چه خوب، بعد از یک مدت برای خانه نشینان و اهالی آن عادی شده و اگر هم این بو خیلی بد باشد، به سادگی به دنبال راه حلی برای رفع آن می‌گردند و به همین سادگی به فکر عوض کردن خانه نمی‌افتند. اما کسانی که قصد دارند به تازگی خانه‌ای را خریداری کنند، این تفکر را ندارند. اگر آن‌ها در اولین برخوردشان با فضای داخلی خانه، بوی بدی را استشمام کنند، مطمئن باشید که کارتان تمام است! پس فضای خانه را خوشبو نگه دارید تا مشتری از اینکه این خانه را برای خرید انتخاب کرده نا امید نشود!

علائم نگه داری: سعی کنید خانه هیچ مشکلی نداشته باشد

خرید ملک
خرید ملک

جدا از فضای بیرون یک خانه، فضای داخلی هم اهمیت بسیار بالایی برای مشتریان دارد و الیزابت لوشسی، توصیه می‌کند که این مساله را نیز در اولویت‌های اول قرار دهید. برای مثال، رنگ آمیزی خانه خراب نشده باشد یا اینکه رنگ‌های اضافه در جایی از خانه وجود نداشته باشد. دیوار‌ها آسیب دیده و وسایل خانه سالخورده و خراب نباشند. این‌ها تنها بخش کوچکی از مسائلی هستند که شما باید در هنگام نشان دادن خانه به مشتری خود دقت کنید. پس قبل از نمایش دادن خانه، سعی کنید مشکلات خانه را شناسایی کرده و آن‌ها را حل کنید.

لوله کشی آسیب دیده، مشتری را عصبانی می‌کند!

خرید ملک
خرید ملک

بدون شک، هر خریداری اگر حتی هوش کمی هم داشته باشد، لوله کشی خانه را قبل از هر چیزی چک می‌کند. مطمئن باشید که او دیر یا زود، کابینت زیر سینک را باز کرده و به دنبال علائمی از شکستگی لوله می‌گردد تا آن‌ را بر سر شما بکوبد و البته حق هم دارد! پس لوله کشی خانه را حتما چک کرده و سپس اقدام به فروش خانه کنید.

از کیفیت شیشه‌ها اطمینان حاصل کنید

آیا شیشه‌های خانه کثیف هستند یا غبار روی آن‌ها را گرفته است؟ آیا شیشه‌ها به خوبی باز و بسته نمی‌شوند و سر و صدای رو اعصاب از خود در میاورند؟ پس فکری به حال آن بکنید زیرا این یکی از مواردی است که می‌تواند مشتری شما را بپراند. هیچکس دوست ندارد هنگامی که پنجره خانه خود را برای بدست آوردن کمی آرامش باز می‌کند صدای جیر و جور بشنود.

خانم لوشس در مورد فروش خانه می‌گوید که هیچ خانه‌ای تمام و کمال نیست و در هر خانه بالاخره نقص قابل توجهی پیدا خواهد شد. اما وظیفه‌ی هر فروشنده خانه این است که تا جایی که می‌تواند به خانه رسیده و آن را برای بازدیدکننده زیبا سازد.

“این مطلب به صورت اختصاصی برای مسکن پارس ترجمه شده و کپی از آن پیگرد با ذکر منبع مجاز است”

منبع: magazine.realtor

img

maskanpars

پست‌های مرتبط

بازار نقش جهان اندیشه فاز ۴

بازار نقش جهان اندیشه فاز 4 ؛ بازار بزرگ ایرانی اسلامی/...

ادامه مطلب
maskanpars
توسط maskanpars

قیمت مسکن در سال ۹۸ / پیش‌بینی اجاره‌ بهای مسکن

پیش‌بینی اجاره‌بهای مسکن / کوچ از تهران چقدر محتمل است؟

ادامه مطلب
maskanpars
توسط maskanpars

قوانین خرید و فروش آپارتمان

قوانین خرید و فروش آپارتمان که باید در مورد آن‌ها...

ادامه مطلب
maskanpars
توسط maskanpars

پیوستن به گفتگو